RIMpro prognozes

Integrētās augu aizsardzības galvenais mērķis ir minimāla, vidi saudzējoša augu aizsardzības līdzekļu lietošana, ievērojot precīzus kritērijus smidzinājumu termiņu izvēlei, ko var noteikt ar datorizētas lēmuma atbalsta sistēmas palīdzību.

Lēmuma atbalsta sistēma RIMpro (Relatīvo infekcijas mērījumu programma) izveidota BioFruitAdvies, Nīderlandē un kopš 1993. gada plaši izmantota Eiropā un pasaulē, lai nodrošinātu efektīvu slimību un kaitēkļu ierobežošanu augļkopībā. RIMpro prognožu modeļi izveidoti sadarbībā ar labākajiem nozares speciālistiem, balstoties uz ilggadīgiem kaitīgo organismu bioloģijas izpētes datiem.

RIMpro darbība balstās uz programmā ievietotajiem kaitīgā organisma bioloģijas parametriem, precīziem meteodatiem, kas tiek saņemti no meteostacijām, un laika prognozēm no laika ziņu portāliem. Programma simulē kaitīgā organisma kritiskos periodus, kas ir svarīgi precīza augu aizsardzības līdzekļa lietošanas laika noteikšanai.

LAAPC speciālisti RIMpro ābeļu kraupja un ābolu tinēja prognožu modeļus Latvijas agro klimatiskajos apstākļos pārbaudījuši vairāk kā 10 gadus un uz šo brīdi tie ir veiksmīgi ieviesti praktiskajā augļkopībā. Kopš 2014. gada rudens ir uzsākta augļkoku zaru vēža prognožu modeļa pārbaude Latvijas apstākļos.

Katrs interesents var iepazīties ar iepriekš minēto kaitīgo organismu prognozēm deviņiem augļu dārziem, kur uzstādītas firmas Lufft meteostacijas, lai to izdarītu apmeklējiet sadaļu RIMpro prognozes

Top